Znów będzie można polecieć

Dobra wiadomość dla osób, które podróżują do stolicy. Od poniedziałku wznowione zostaną połączenia lotnicze pomiędzy poznańską Ławicą a warszawskim Okęciem.

Fot. Port Lotniczy Poznań Ławica/Aerofoto Kaczmarczyk

Po wstrzymaniu ruchu lotniczego w marcu jest to pierwszy sygnał od linii lotniczych o możliwym przywróceniu połączeń z portu lotniczego w stolicy Wielkopolski.

Rejsy realizowane będą dwa razy dziennie. Ze stolicy kraju do stolicy Wielkopolski o godz. 7 i 17, a powrót z Poznania realizowany będzie 2,5 godziny później.

W związku z przywróceniem ruchu lotniczego, na razie krajowego porty lotnicze wprowadziły środki bezpieczeństwa.

Na terenie lotniska przebywać będą mogli jedynie pasażerowie i opiekunowie osób niepełnoletnich oraz niepełnosprawnych. Wszystkie osoby wchodzące podlegać będą obowiązkowemu pomiarowi temperatury.

– Nie będzie możliwości przechodzenia między terminalami odlotów i przylotów. Osoby opuszczające terminal, przy ponownym wejściu zostaną poddane procedurze bezpieczeństwa. Osoby z temperaturą ≥ 38°C nie zostaną wpuszczone na teren terminala. Pasażerowie z objawami sugerującymi możliwość zakażenia COVID-19 (gorączka ≥ 38°C, uporczywy kaszel, trudności w oddychaniu lub inne objawy grypopodobne) nie zostaną dopuszczone do kontynuowania podroży. W celu zachowania bezpiecznej odległości część siedzisk na terenie terminala została wyłączona z użytkowania – wyjaśnia Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Podróżni są również zobowiązani do zachowania półtorametrowego odstępu. Obowiązkowe będzie zakrywanie nosa i ust.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®