Rekordowy start pływaków UKS-u Delfinek Chodzież

Pływalnia „Delfin” w Chodzieży przez dwa dni gościła uczestników pierwszej rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Rywalizację klubową wygrał chodzieski Delfinek.

Fot. M.Wolski

Padło w sumie pięć rekordów Polski, w tym 4 ustanowione przez chodzieżan. Podopieczni trenera Bartosza Smaruja zdobyli 81 medali. W tym 33 złote!

Rekordy Polski poprawiali: Radosław Grabowski na 400 metrów w konkurencji BF juniorów starszych oraz Antonina Dudek, która najpierw pobiła rekord Polski na 50 metrów SF w kategorii juniorek starszych, następnie fenomenalnym wynikiem 20,91 s na 50 metrów BF pobiła rekord zarówno wśród juniorek, jak i seniorek.

Na finał popłynęła w sztafecie kobiet 4x50m SF i razem z koleżankami z „Delfinka” ustanowiła kolejny rekord Polski seniorów 1:14.56 min. Chodzieska sztafeta popłynęła w składzie: Kinga Małachowska, Antonina Dudek, Victoria Krasnokutska i Julia Małachowska.

Na pierwszą rundę Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach do Chodzieży przyjechało 169 zawodników reprezentujących 12 klubów. Druga runda z tego cyklu odbędzie się w czerwcu w Kościerzynie.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska