Burmistrz Murowanej Gośliny kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie

Burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz U. kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie – sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Fot. Janusz Ludwiczak

Gośliński włodarz przebywa w areszcie, po tym jak w połowie stycznia został zatrzymany przez CBA i usłyszał w sumie 12 zarzutów, które dotyczą m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców, zatajenia w oświadczeniu majątkowym uzyskiwania comiesięcznych wpływów w wys. 13 tys. zł z firmy ochroniarskiej, którą wcześniej kierował.

W przyszłym tygodniu burmistrz Murowanej Gośliny mógłby wyjść na wolność. Jak powiedział Radiu Wielkopolska rzecznik Prokuratury Krajowej, prokurator Łukasz Łapczyński złożony został wniosek o przedłużenie aresztu na kolejne trzy miesiące:

Śledczy ustalili też, że Dariusz U. miał przyjąć korzyść majątkową w postaci utwardzenia drogi przed jego domem za wybór zwycięzcy przetargu, a także domagał się dla siebie części nagród wypłacanym podwładnym.

Włodarz gminy miał żądać od właściciela jednej z firm budowlanych przekazania w formie łapówki 20% wartości kontraktów dotyczących remontów szkoły, biblioteki publicznej, remizy OSP i świetlicy wiejskiej.

Śledztwo we wszystkich tych sprawach dalej jest w toku. Mówi prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej:

Wobec pozostałych 6 osób wszystkie czynności dalej są prowadzone. Mają oni status podejrzanych. Dyrektorka goślińskiej biblioteki oraz kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej zostały zawieszone w czynnościach służbowych. Powołane zostały nowe osoby, które kierują obydwoma placówkami.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska