Murowana Goślina: Wiceburmistrz oburzony zachęcaniem do udziału w referendum. Proboszcz: „To społeczna sprawa”

W najbliższą niedzielę, 2 października w gminie Murowana Goślina odbędzie się referendum w sprawie odwołania dotychczasowego burmistrza Dariusza Urbańskiego, który od połowy stycznia przebywa w areszcie, po tym jak został zatrzymany przez CBA. Goślińskiemu włodarzowi postawiono już 17 zarzutów, które dotyczą m.in. korupcji, łapówek i zatajania dochodów oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza CBA.

Fot. Janusz Ludwiczak

W minioną niedzielę podczas mszy świętej proboszcz goślińskiej fary zachęcał do udziału w referendum, a to nie spodobało się zastępcy burmistrza, Radosławowi Szpotowi, który nagrał film na tle kościoła i opublikował go na swoim profilu społecznościowym:

Skontaktowaliśmy się z proboszczem Parafii św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie, księdzem Sławomirem Jessa, który zaznacza, że udział w wyborach, czyli również w referendum to obowiązek, a w kościele często są podawane informacje o wydarzeniach organizowanych w samej gminie:

Wiceburmistrz Murowanej Gośliny, Radosław Szpot oświadczył jasno, że ani on, ani jego rodzina w referendum nie weźmie udziału, gdyż jest jego zdaniem organizowane przez polityków:

Obecny wiceburmistrz Murowanej Gośliny, Radosław Szpot był jednym z największych rywali Dariusza Urbańskiego w ostatnich wyborach samorządowych. Zajął on 2. miejsce z poparciem 21,5% głosujących mieszkańców.

Jak powiedziała nam radna, Justyna Radomska w 7-osobowej grupie inicjatorów referendum znalazły się dwie radne, ale również sami mieszkańcy. Dlaczego więc gośliński włodarz powinien zostać odwołany?

Referendum w sprawie odwołania zarówno burmistrza, jak i całej rady gminy Murowana Goślina odbędzie się w niedzielę. By głosowanie było ważne musi w nim wziąć udział co najmniej 4 892 mieszkańców uprawnionych do głosowania, czyli 3/5 głosujących w wyborach samorządowych w 2018 roku.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska