Skatepark, pumptrack i siłownia na goślińskim stadionie

Gośliński Stadion Miejski zmieni się nie do poznania. Podpisano właśnie wartą blisko 8 milionów złotych umowę na modernizację obiektu przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie. Co powstanie w ramach inwestycji?

Wiz. Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

Projekt zakłada, że na goślińskim stadionie powstanie skatepark, a także pumptrack, czyli specjalnie przygotowany tor dla rowerzystów z szybkimi zakrętami i muldami, co ma poprawić refleks, zmysł równowagi i kondycję.

Ponadto zmodernizowane zostanie boisko do siatkówki plażowej za Orlikiem. Pojawi się też więcej urządzeń w siłowni zewnętrznej – chętni będą mogli poćwiczyć na wioślarzu, rowerku czy orbitku.

Inwestycja zakłada także powiększenie istniejącego placu zabaw dla dzieci. Remont przejdą też trybuny oraz drogi i chodniki prowadzące do stadionu. Zamontowany zostanie również monitoring.

Całość ma być gotowa za rok. Dodam, że na modernizację stadionu gmina Murowana Goślina pozyskała 7 mln 700 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

To nie jedyny obiekt sportowy w Murowanej Goślinie, który doczeka się remontu. Dzięki pozyskaniu ponad 3-milionowej dotacji zmodernizowane zostaną boiska przy Szkole Podstawowej nr 2.

Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!
Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!