Piła: na sportowo uczcili pamięć Tadeusza Pietrzykowskiego i Żołnierzy Wyklętych

Blisko stu zawodników z całej Polski rywalizowało w Pile podczas ósmej edycji Turnieju im. Tadeusza Pietrzykowskiego w boksie i kickboxingu.

Fot. Klub Sporty Walki Piła

Wśród uczestników zawodów była ponad 30-osobowa reprezentacja organizatora turnieju, Klubu Sporty Walki Piła. Mówi jego prezes i jeden z trenerów, Przemysław Leniec.

Na zakończenie turnieju wybrano najlepszych zawodników imprezy. Tytuł najlepszego seniora trafił do Rafała Andrzejewskiego, reprezentującego Sporty Walki Piła, najlepszym juniorem został Max Kowanek z Polonii Leszno, juniorką Julia Marciniak z KSW Szczecinek. Z kolei w kategorii kadetów za najlepszych uznano Oliwię Natoniewską, KSW Piła i Jakuba Ćwirko z Polonii Leszno.

Turniej im. Tadeusza Pietrzykowskiego odbywa się w Pile cyklicznie przy okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tadeuszowi Pietrzykowskiemu poświęcony jest film „Mistrz”, którego premiera ma się odbyć w tym roku.

Najbliższe plany Klubu Sporty Walki Piła to m.in. eliminacje do Mistrzostw Polski kadetów w boksie, których zwieńczeniem będzie mecz bokserski Wielkopolska – Dolny Śląsk. Najlepsi zawodnicy tego turnieju zyskają awans na Mistrzostwa Polski.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska