Kierowcy mogą znów zarejestrować auto

Po kilku tygodniach przerwy związanej z epidemią koronawirusa kierowcy mogą znów załatwić swoje sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu poznańskiego starostwa powiatowego oraz w filiach w Pobiedziskach, Swarzędzu i Czerwonaku.Fot. Janusz Ludwiczak

– Wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom oraz w odpowiedzi na ich liczne prośby, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, podjąłem decyzję o zmianie zasad obsługi klienta w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Skoro otwarte zostały lasy i parki, nie widzę powodów, by kierowcy nie mogli załatwiać swoich spraw – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański.

Od wtorku, 21 kwietnia kierowcy mogą załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdów i uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami w siedzibie starostwa przy ul. Jackowskiego w Poznaniu, a także w filiach Wydziału Komunikacji w Pobiedziskach, Swarzędzu i Czerwonaku.

– Zapraszam mieszkańców w maseczkach, rękawiczkach, po wcześniejszym zdezynfekowaniu. Osoby, które nie dostosują się do zasad bezpieczeństwa nie będą wpuszczane do urzędu – dodaje starosta Jan Grabkowski.

Zainteresowani mogą również uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu
61 84 10 500.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska