W Koziegłowach budują rondo

Kierowcom dojeżdżającym z Murowanej Gośliny i Czerwonaka i Koziegłów do stolicy Wielkopolski przypominamy o utrudnieniach drogowych w związku z rozbudową ulicy Gdyńskiej w Koziegłowach.


Fot: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Jest to ważna droga dojazdowa do Poznania, która już niebawem zyska po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Jednak póki co kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Obecnie przebudowywane jest skrzyżowanie z ulicą Poznańską w Koziegłowach.

Poruszający się pojazdami z Poznania w kierunku Czerwonaka korzystają z nowej nawierzchni, przez powstające rondo i dalej wracają na ulicę Gdyńską. W kierunku przeciwnym ruch odbywa się tymczasową jezdnią. Kierowcy nadal mają możliwość wjazdu w ul. Poznańską do osiedli Karolin i Leśnego w Koziegłowach.
W miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W ramach przebudowy blisko półtora kilometrowego odcinka ulicy Gdyńskiej kierowcy zyskają po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstaną również dwa ronda, zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie.

Zakończenie, wartej ponad 40 mln zł inwestycji planowane jest do końca tego roku. Kierowcom przypominamy, że trwa również przebudowa ulicy Dworcowej w Kobylnicy koło Swarzędza. Zmotoryzowanych utrudnienia czekają również na drodze z Iwna do Pobiedzisk.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®