Wielkopolska: Twój e-PIT czeka na Ciebie w e-Urzędzie Skarbowym

Spośród kilku życiowych pewników, z którymi każdy musi się zmierzyć jest m.in. coroczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

Fot. M. Wolski

Okres rozliczeń podatkowych za rok 2022 rozpoczął się w połowie lutego i potrwa do 2 maja.

W procedurze składania zeznań bardzo przydatny jest e-PIT. Jak skorzystać z tej usługi – podpowiada Anna Witt, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Chodzieży.

W usłudze Twój e-PIT na podatników czekają zeznania wypełnione na podstawie danych, które posiada administracja skarbowa. Jak dodaje Anna Witt z Urzędu Skarbowego w Chodzieży, w usłudze tej dostępne są najbardziej popularne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36, ale tylko dla osób, które nie rozliczają dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Korzyści wynikające z usługi e-PIT to m.in. bezpieczeństwo rozliczenia, pewność, że zeznanie jest prawidłowo sporządzone oraz, w przypadku gdy podatnik nie korzysta z odliczeń, automatyzm rozliczenia przez właściwy urząd skarbowy.

Z drugiej strony korzystania z e-PIT-u przyspieszy proces zwrotu nadpłaty podatku.

Usługa Twój e-PIT ułatwia też proces ewentualnej dopłaty. Podatnikowi zostanie wtedy wskazany mikrorachunek podatkowy tak, by mógł dokonać płatności online.

Przypominamy, że termin do którego podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT mija 2 maja.

Fot. M.Wolski
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®