Postępują prace przy budowie tunelu w Kobylnicy

Postępują prace przy budowie tunelu w Kobylnicy pod linią kolejową z Poznania do Gniezna. Warta 50 milionów złotych inwestycja zakłada likwidację przejazdu kolejowego, a kierowcy będą mogli bezkolizyjnie przejechać pod torami kolejowymi, którymi każdego dnia jeździ ponad 80 pociągów. Sytuacja ta powoduje, że rogatki na ulicy Swarzędzkiej w Kobylnicy opuszczają się średnio co 18 minut.

Fot. Jan Grabkowski

Mówi burmistrz miasta i gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek:

W związku z prowadzoną inwestycją ulica Swarzędzka w Kobylnicy, na odcinku od Dworcowej do Żwirki i Wigury stałą się jednokierunkowa. Przejazd możliwy jest tylko w kierunku Gruszczyna i Swarzędza. Objazd w kierunku Wierzenicy, Poznania i Pobiedzisk wyznaczony został ulicami: Polną, Krótką i Dworcową. Tym samym objazdem kursują również autobusy linii nr 412, 492, 493 i 494.

Map. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

Z kolei jesienią ma rozpocząć się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194, czyli starej „5-tki” z ulicą Swarzędzką i Dąbrówki:

Budowa tunelu w Kobylnicy kosztuje 50 milionów złotych, z czego blisko połowę tej kwoty sfinansuje kolej, a 14 mln zł gmina Swarzędz. Pozostałą część pokryje Powiat Poznański. Inwestycja ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®