„Niebo nad Lubaszem rozgwieździło się samymi nutami” – relacja z Mikołajkowego Koncertu „Pod Filarami”

Uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w kolejnej już edycji lubaskiego Mikołajkowego Koncertu „Pod Filarami”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu. W holu dawnego lubaskiego gimnazjum wybrzmiały znane i lubiane kolędy, piosenki świąteczne, a nawet przeboje Lady Pank, Krzysztofa Antkowiaka i Jacka Kaczmarskiego.

Fot. Sebastian Pawlaczyk

Nie tylko muzyczna uczta była celem tego wydarzenia. Koncert miał charakter charytatywny. Przed i po występach uczestnicy mogli zakupić na kiermaszu ozdoby świąteczne, z których pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc medyczną dla jednego z uczniów lubaskiej szkoły. Mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej w Lubaszu Wioleta Zarzeczna:

Podczas koncertu wystąpili uczniowie szkoły, przygotowani przez nauczyciela muzyki Rolanda Magdziarza – inicjatora cyklu koncertówPod Filarami . Muzycznymi talentami koncert uświetnili także młodzi artyści z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Leśnych im. Jana Kloski w Goraju. Swoje piękne momenty na scenie miała również sama dyrektor placówki. Ku zaskoczeniu wielu, okazało się, że nauczycielka techniki i przyrody Wioleta Zarzeczna w wolnych chwilach grywa na akordeonie.

Z dyrektorką lubaskiej szkoły tuż po występie rozmawiał obecny podczas wydarzenia Sebastian Pawlaczyk. Nieprzewidzianym elementem koncertu była.. awaria prądu, w wyniku której cały hol na kilkanaście minut pogrążył się w ciemności. Energii nie zabrakło jednak młodym lubaskim artystom, którzy a’capella zachęcali publiczność do wspólnego śpiewania.

W trakcie mikołajkowego koncertu, obecny był również wójt gminy Lubasz Marcin Filoda. Impreza była okazją do złożenia mieszkańcom okolicznościowych życzeń, z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dodajmy, że mikołajkowy Koncert „Pod Filarami” cieszy się w Lubaszu długą tradycją. Wydarzenie odbywa się bowiem regularnie od kilkunastu lat.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®