O utraconej miłości po włosku.. przy Zamku w Goraju! Poznańscy studenci ożywili kolejną lokalną perełkę

Przy Zamku w Goraju zapachniało nie tylko lasem, ale i słoneczną Italią! Teren gorajskiego Zespołu Szkół Leśnych im. Jana Kloski stał się tłem kolejnego muzycznego teledysku w wykonaniu studentów poznańskich uczelni. Młodzi artyści z Produkcji Audiowizualnej UAM i Collegium Da Vinci w Poznaniu nagrali autorską wersję utworu Torna A Casa, włoskiego zespołu Måneskin. Na jeden dzień urokliwa miejscowość gminy Lubasz zbliżyła się charakterem do romantycznego, pełnego muzycznych emocji Rzymu.

O szczegółach opowiada jeden z inicjatorów wydarzenia Jędrzej Fąka – gitarzysta związany z Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie, a na co dzień student Politechniki Poznańskiej

Dodajmy, że zamek w Goraju to neorenesansowa budowla, którą wzniesiono w 1911 roku. W czasie II wojny światowej jego wnętrza zostały częściowo zniszczone a elementy wyposażenia – rozgrabione. Po II wojnie światowej budynki przekazano oświacie leśnej. Obecnie mieści się tutaj Internat Zespołu Szkół Leśnych w Goraju. Przypomnijmy, że to nie pierwszy powstały w tym roku teledysk, którego muzycznym tłem stało się miejsce z naszego regionu. W lipcu tego roku poznańscy studenci ożywili kościół poewangelicki w Obrzycku, a następnie – jak już wspomniano – jeden z pomostów nad jeziorem w Lubaszu. Link do najnowszego teledysku, z gorajskim Zamkiem w tle, można znaleźć na kanale „W domu nagrane”.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®