To była prawdziwa eksplozja dobroci! Ryczywolska MOC MUZYKI z przytupem zagrała dla Nikosia i Janka!

Tłumy mieszkańców różnych zakątków wielkopolski przyciągnęła pod plenerową scenę przy ulicy Leśnej w Ryczywole IV edycja charytatywnej imprezy „Moc Muzyki – Gramy z Serduchem”. To oddolna inicjatywa mieszkańców gminy Ryczywół, w szczególności Piotra Chmury, Tymoteusza Nowickiego i Benona Świderskiego którzy łączą siły, by wspólnie pomóc potrzebującym ze swojego regionu. Tym razem serca wszystkich uczestników Mocy Muzyki zabiły w jednym rytmie dla Nikosia i Janka – młodych mieszkańców Wiardunek w gminie Ryczywół, którzy od urodzenia zmagają się z wieloma ciężkimi chorobami.
Fot. Sebastian Pawlaczyk

Choć cel i okoliczności imprezy były niezwykle poważne, to tego dnia – zgodnie z zapowiedziami organizatorów – słońce świeciło nad Ryczywołem wyjątkowo mocno a radosna atmosfera ogarnęła niemal całą gminę i okolice. Więcej w poniższej relacji:

Dodajmy, że ze względu na trudne warunki pogodowe nie udało się zorganizować podczas ryczywolskiej Mocy Muzyki głośno zapowiadanej atrakcji jaką miał być lot balonem. To jednak nie przeszkodziło, by całą imprezę uznać za odlotową. Były charytatywne licytacje, pokazy karate czy też kino 9D. Całe wydarzenie transmitowano na żywo w  internecie.

Najważniejszy był jednak szlachetny cel ryczywolskiej Mocy Muzyki, czyli zbiórka pieniędzy na rzecz młodych mieszkańców Wiardunek. Jak udało się nam ustalić, dzięki hojnym sercom wszystkich darczyńców dla Nikosia i Jasia zebrano rekordowo wysoką kwotę, wynoszącą już około 45 tysięcy złotych. Patronem medialnym IV edycji „Mocy Muzyki – Gramy z Serduchem” było Radio Wielkopolska.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®