Zmarzlik najlepszy w Pile

W Pile rozegrano drugą rundę żużlowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Na Asta Arenie przy ulicy Bydgoskiej obejrzał ją komplet widzów.
Podium Canal+ Online IMP 2023 w Pile: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek
(Fot. UM w Pile)

Na Asta Arenie w Pile zwyciężył Bartosz Zmarzlik przed Maciejem Janowskim i Patrykiem Dudkiem. Czwarty był Jarosław Hampel. W trakcie zawodów doszło do wypadku. W trzecim biegu Adriana Gałę spowodował upadek Piotra Pawlickiego, u którego stwierdzono złamanie prawej nogi. Indywidualne Mistrzostwa Polski składają się z trzech rund. Pierwsza odbyła się w Rzeszowie. Tam również zwyciężył Bartosz Zmarzlik. Finałowe zawody Canal+ Online IMP 2023, które wyłonią mistrza Polski, odbędą się 30 lipca w Krośnie.

Gratulacje dla zwycięzcy i uczestników zawodów w Pile złożył prezydent miasta Piotr Głowski. Prezydent Piły na swoim profilu podziękował także organizatorom wydarzenia oraz kibicom, którzy w komplecie stawili się na pilskim stadionie żużlowym. Przy okazji Piotr Głowski zapowiedział, że niebawem miasto ogłosi kolejny przetarg, którego celem jest dalsza przebudowa stadionu przy Bydgoskiej w Pile.

Piotr Głowski i Bartosz Zmarzlik (Fot. UM w Pile)

Ligowe emocje wrócą na Asta Arenę już w niedzielę 23 lipca, kiedy o godz. 15:00 rozpocznie się mecz Enei Polonii Piła z Grupą Azoty Unią Tarnów.

Canal+ Online IMP 2023 w Pile (Fot. UM w Pile)
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®