Swarzędz/Łowęcin: Budują drogi za 19 mln zł

Trwa rozbudowa ulicy Grudzińskiego w Swarzędzu i w Jasinie oraz budowana jest ulica Pszenna w Łowęcinie. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu.
Map. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

W związku z przebudową dróg aż do końca września wprowadzono ruch jednokierunkowy. Na ulicy Pszennej w Łowęcinie, na odcinku od Łowieckiej do Kazimierza przejazd możliwy jest tylko w kierunku Swarzędza. Natomiast na ul. Grudzińskiego ruch odbywa się tylko w stronę Łowęcina na odcinku od Spornej do Kazimierza.

Ponadto w rejonie skrzyżowania ulic Łowieckiej i Pszennej w Łowęcinie wprowadzono ruch wahadłowy, który sterowany jest sygnalizacją świetlną.

Przebudowa ulicy Grudzińskiego w Swarzędzu i w Jasinie oraz ulicy Pszennej w Łowęcinie kosztuje ponad 19 milionów złotych, z czego 92% tej kwoty, czyli 17,5 mln zł gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Jak podkreśla burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek inwestycja ta jest niezbędna, gdyż sołectwa położone we wschodniej części gminy będą o wiele lepiej skomunikowane ze Swarzędzem, a ruchliwa ulica Wrzesińska zostanie odciążona:

W ramach inwestycji półtorakilometrowa droga w ciągu ulicy Grudzińskiego w Swarzędzu i Jasinie oraz Pszennej w Łowęcinie zostanie poszerzona do 6 metrów, po północnej stronie pojawi się droga pieszo-rowerowa, a po południowej chodnik z kostki brukowej. Ponadto wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna i deszczowa, przebudowany zostanie wodociąg, pojawią się też 52 lampy ledowe. Inwestycja obejmuje również usunięcie kolizji z gazociągiem i siecią telekomunikacyjną.

Fot. Google Street View
Map. OpenStreetMap
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®