2 lata utrudnień w Swarzędzu – ruszyła przebudowa wiaduktów w ciągu DK92

Kierowców poruszających się drogą krajową nr 92 czekają aż dwa lata utrudnień. Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów nad ulicą Piaski w centrum Swarzędza.
Fot. GDDKiA

Na czym będzie polegać inwestycja? Wyjaśnia rzeczniczka wielkopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Alina Cieślak:

Paraliżu miasta obawia się burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek:

Remont miał początkowo ruszyć w połowie maja, jednak okazało się, że prac nie można rozpocząć, gdyż konieczna była wycinka drzew, a inwestycji nie można było rozpocząć  bez uzyskania decyzji środowiskowej.

Od środy wyłączone z ruchu zostały pasy szybkie na odcinku od ul. Zapłocie do Dworcowej, a przejazd krajową „92” przez centrum Swarzędza odbywa się tylko jednym pasem ruchu.

Drogowcy obecnie demontują bariery ochronne w pasie ruchu i montują ściany szczelne w pasie ruchu. Jak informuje GDDKiA właściwe prace mają rozpocząć się 1 września. Wtedy rozpocznie się wycinka drzew kolidujących z inwestycją. Kolejnym etapem będzie przeniesienie ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania i rozpocznie się rozbiórka ustroju nośnego na drugiej jezdni.

Przebudowa wiaduktów w ciągu krajowej „92” w Swarzędzu ma kosztować blisko 16 milionów złotych i zakończy się za dwa lata, w połowie 2025 roku.

Map. OpenStreetMap
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®