Burmistrz Murowanej Gośliny z kolejnymi zarzutami

Burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz U., który od ponad czterech miesięcy przebywa w areszcie usłyszał kolejne zarzuty.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jakie postawiono zarzuty Dariuszowi U., burmistrzowi miasta i gminy Murowana Goślina? Wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Łukasz Wawrzyniak:

Jak już informowaliśmy gośliński włodarz przebywa w areszcie, po tym jak w połowie stycznia został zatrzymany przez CBA i usłyszał w sumie 12 zarzutów, które dotyczą m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców, zatajenia w oświadczeniu majątkowym uzyskiwania comiesięcznych wpływów w wys. 13 tys. zł z firmy ochroniarskiej, którą wcześniej kierował.

Śledczy ustalili też, że Dariusz U. miał przyjąć korzyść majątkową w postaci utwardzenia drogi przed jego domem za wybór zwycięzcy przetargu, a także domagał się dla siebie części nagród wypłacanym podwładnym.

Włodarz gminy miał żądać od właściciela jednej z firm budowlanych przekazania w formie łapówki 20% wartości kontraktów dotyczących remontów szkoły, biblioteki publicznej, remizy OSP i świetlicy wiejskiej.

Śledztwo we wszystkich tych sprawach dalej jest w toku.

Wobec pozostałych 6 osób wszystkie czynności dalej są prowadzone. Mają oni status podejrzanych. Dyrektorka goślińskiej biblioteki oraz kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej zostały zawieszone w czynnościach służbowych. Powołane zostały nowe osoby, które kierują obydwoma placówkami.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®