Ponad 5 mln zł dla wielkopolskich samorządów na opiekę społeczną

Ponad 5 milionów złotych otrzymało 45 wielkopolskich samorządów na opiekę społeczną. Promesy na powstanie klubu seniora oraz wsparcie Rodzinnych Domów Pomocy przekazała w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg.

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Program „Senior+” to wsparcie dla samorządów w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów i Klubów dla osób starszych. To naprawdę wyjątkowe miejsca. Seniorzy nie tylko spędzają w nich razem czas, ale mają też szansę na uczenie się nowych rzeczy, rozwijanie swoich pasji, uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach. I nie tylko. Dla wielu osób to drugi domzaznacza minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Gminy: Wieleń, Obrzycko, Sieraków i miasto Złotów otrzymały środki na stworzenie klubów seniora. Obecnie w Wielkopolsce działają 94 placówki „Senior+”.

– Od początku trwania programu „Senior+”, a więc od 2017 roku, do Wielkopolski trafiło łącznie ponad 30 mln zł, co pozwoliło na utworzenie blisko 2,5 tys. miejsc dla seniorów z całego regionu podkreślił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Z kolei dofinansowanie w wysokości 216 tysięcy złotych na tworzenie mieszkań chronionych otrzymała gmina Swarzędz. W Swarzędzu będzie to 8 mieszkanie chronione, a dofinansowanie pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby do prowadzenia samodzielnego życia otrzymają również gminy: Obrzycko, Jaraczewo czy Piła.

W ramach tego programu w Wielkopolsce utworzono 21 mieszkań chronionych dla 54 osób, przekazano na ten cel ponad 1,2 mln zł.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®