Burmistrz Murowanej Gośliny zostanie odwołany?

2 października odbędzie się ponowne referendum w sprawie odwołania burmistrza Murowanej Gośliny. Komisarz wyborczy w Poznaniu sprawdził zebrane przez inicjatorów referendum podpisy. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Fot. Janusz Ludwiczak

By referendum mogło się odbyć inicjatorzy musieli zebrać ponad 1300 podpisów. Złożono ich znacznie więcej – dokładnie 1704.

A dlaczego burmistrz Murowanej Gośliny powinien zostać odwołany? Mówi goślińska radna i pełnomocniczka inicjatywy referendalnej, Justyna Radomska:

2 października mieszkańcy miasta i gminy Murowana Goślina zdecydują czy odwołany zostanie zarówno burmistrz, jak i cała rada gminy. By głosowanie było ważne musi w nim wziąć udział blisko 4,9 tys. mieszkańców, czyli 3/5 głosujących w wyborach samorządowych w 2018 roku.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku odbyło się już jedno referendum w sprawie odwołania goślińskiego włodarza. Z powodu niewystarczającej frekwencji było ono jednak nieważne, gdyż zabrakło 1 242 głosów.

Przypomnijmy, że gośliński włodarz Dariusz U. przebywa w areszcie od połowy stycznia, po tym jak został zatrzymany przez CBA. Obecnie postawiono mu łącznie 17 zarzutów, dotyczą one m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców, zatajenia w oświadczeniu majątkowym dochodów, a także naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza CBA.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®