Cześć mieszkańców wciąż płaci za śmieci na zły rachunek

Pomimo, iż od ponad pół roku już nie GOAP, a gminy zajmują się zagospodarowaniem odpadów, to wielu mieszkańców gmin Czerwonak, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Swarzędz, Buk, Kleszczewo czy samej stolicy Wielkopolski wciąż dokonuje płatności za wywóz śmieci na konto Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak przyznaje dyrektor likwidowanego GOAP-u, Andrzej Springer od początku roku na niewłaściwe konto wpłynęło blisko 4 miliony złotych. Sytuacja powoduje, że pracownicy muszą zwracać pieniądze mieszkańcom, którzy się pomylili:

Od początku roku takich błędów przelewów do GOAP-u wpłynęło ponad 25 tysięcy, a dziennie pracownicy mogą zwrócić maksymalnie do 40 przelewów. Związek nie może sam przekazać otrzymanych pieniędzy na właściwe konto w danym urzędzie gminy, gdyż sytuację paraliżują przepisy. GOAP jest zupełnie oddzielnym organem podatkowym, nie może dysponować tymi pieniędzmi:

Mieszkańcy gmin Czerwonak, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Swarzędz, Buk, Kleszczewo i miasta Poznania powinni do 15-go dokonać płatności za wywóz śmieci na dane konto w swoim urzędzie gminy.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera