Kolejne utrudnienia w Kobylnicy w związku z budową tunelu

W Kobylnicy niedaleko Swarzędza trwa budowa tunelu pod torami kolejowymi. Od soboty wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Tym razem zmiany dotyczą kierowców ciężarówek. W związku z kolejnym etapem realizacji inwestycji wprowadzone zostanie ograniczenie tonażu pojazdów. Objazd dla pojazdów powyżej 7 ton wyznaczony został drogą krajową nr 92 i dalej przez Poznań ulicą Bałtycką, a następnie ulicą Gnieźnieńską, czyli drogą wojewódzką nr 194 w kierunku Kobylnicy i Gniezna.

Map. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy samochodów osobowych, a to dlatego, że ulica Swarzędzka w Kobylnicy, na odcinku od Dworcowej do Żwirki i Wigury jest jednokierunkowa. Przejazd możliwy jest tylko w kierunku Gruszczyna i Swarzędza. Objazd w kierunku Wierzenicy, Poznania i Pobiedzisk wyznaczony został ulicami: Polną, Krótką i Dworcową. Tym samym objazdem kursują również autobusy linii nr 412, 492, 493 i 494.

Map. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

Dodajmy, że budowa tunelu w Kobylnicy zakłada likwidację przejazdu kolejowego, a kierowcy będą mogli bezkolizyjnie przejechać pod torami kolejowymi, którymi każdego dnia jeździ ponad 80 pociągów. Sytuacja ta powoduje, że rogatki na ulicy Swarzędzkiej w Kobylnicy opuszczają się średnio co 18 minut. Warta 50 milionów złotych inwestycja ma zostać oddana do użytku w połowie przyszłego roku.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®