Mieszkańcy Gruszczyna i Zielińca czekali na to kilka lat – w końcu uruchomiono autobus do Poznania

Z ponad rocznym opóźnieniem w końcu uruchomiona została linia autobusowa nr 416, która połączyła drugie co do wielkości sołectwo gminy Swarzędz, czyli Gruszczyn oraz północną część poznańskiego osiedla Zieliniec ze stacją kolejową w Antoninku i przystankami tramwajowymi w ciągu ulicy Warszawskiej.
Fot. Janusz Ludwiczak

Jak zaznacza sołtys Gruszczyna i zarazem przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu, Barbara Czachura połączenie to jest bardzo ważne i niezbędne dla mieszkańców:

Z uruchomienia „czterysta szesnastki” zadowolony jest Krzysztof, mieszkaniec północnej części poznańskiego Zielińca, sąsiadującej bezpośrednio z Gruszczynem:

Nowe połączenie cieszy też rodowitą Gruszczyniankę, Jadwiga Ewald:

Jak już informowaliśmy wielokrotnie na antenie Radia Wielkopolska linia nr 416 miała zostać uruchomiona już od września zeszłego roku. Jednak jak tłumaczył cały czas ZTM głównym problemem był brak kierowców. Okazuje się, że mieszkańcy Zielińca i Gruszczyna od kilku lat czekali na uruchomienie takiego połączenia. Mówi Henryk Plewa:

Obsługiwana minibusem linia nr 416 na razie kursuje tylko w dni robocze od godz. 5:30 do 20:00 z częstotliwością co 60 minut. Umożliwia ona w nieco ponad 20 minut dojazd z blisko 3-tysięcznego Gruszczyna i dwóch części poznańskiego osiedla Zieliniec do Poznania i dalej przesiadkę na tramwaj.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®