Mieszkańcy sami zdecydują na co gmina Czerwonak wyda 400 tys. zł

Mieszkańcy Czerwonaka, Owińsk, Koziegłów, Bolechowa, Promnic czy Kicina mogą sami zdecydować na co gmina wyda 400 tysięcy złotych. Ruszyło właśnie głosowanie w kolejnej edycji Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego.
Fot. Urząd Gminy Czerwonak/Aero-Kaczmarczyk

Jak przekonuje wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak jest to demokratyczny proces podejmowania decyzji, w którym mieszkańcy sami decydują o sposobie wydatkowania części środków z budżetu gminnego:

Mieszkańcy mają w sumie do wyboru 13 projektów, wśród których są m.in. zakup quada i drona poszukiwawczego dla OSP, stworzenie toru dla modeli zdalnie sterowanych czy montaż lamp solarnych w sześciu miejscach na terenie Czerwonaka.

Na liście projektów znalazło się również stworzenie muzycznej przestrzeni placu zabaw w ramach istniejącego Skweru Integracji Międzypokoleniowej w Koziegłowach, strefa rekreacyjna dla psów czy powstanie ścieżki historycznej w Owińskach.

Mieszkańcy gminy Czerwonak mogą oddawać głosy maksymalnie na 4 projekty, z czego po 2 na projekty inwestycyjne, których wartość zadania przekracza 50 tys. zł oraz po 2 głosy na projekty do 50 tys. zł.

Głosowanie potrwa do niedzieli, 9 lipca internetowo poprzez stronę czerwonak.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®