„(Wy)pięknieje wielkopolska wieś” – ponad 9,5 mln zł dla 175 sołectw

Ponad 9,5 mln zł trafi do 175 sołectw – wszystko w ramach 13. edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, realizowanego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”.
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Jak przyznaje wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski celem konkursu jest aktywizacja mieszkańców wsi i społeczności wiejskich, podniesienie jakości życia na terenach wiejskich, a także integracja lokalnych społeczności poprzez ich bezpośrednie zaangażowanie w realizację projektu:

I tak sołectwo Dobrojewo w gminie Ostroróg w powiecie szamotulskim otrzyma 70 tys. zł na modernizację amfiteatru nad jeziorem Mormin. Taką samą kwotę otrzyma sołectwo Pęckowo w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim na modernizacje świetlicy wiejskiej.

70 tys. zł otrzyma również dla sołectwa Parkowo w gminie Rogoźno na budowę boiska do siatkówki z urządzeniem do street workoutu i siłownią zewnętrzną.

Na liście zwycięzców znalazło się również sołectwo Huta w gminie Czarnkowo, które będzie mogło zrealizować projekt „Chcielibyśmy mieć takie boisko, gdzie można zrobić dosłownie wszystko”.

Z kolei sołectwo Teresin w gminie Trzcianka otrzyma ponad 69 tys. zł na budowę placu zabaw z dzwonnicą.

Dodajmy, że w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś” uczestniczy już ponad 2 tysiące sołectw i 13 miast z Wielkopolski, do których od początku realizacji programu trafiło już blisko 60 mln zł. A pomoc finansowa w ramach konkursu wynosi maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, jednak nie mniej niż 10 tys. zł i nie więcej niż 70 tys. zł dla pojedynczego zadania.

Szczegółowa lista projektów:

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®