Murowana Goślina: Chcą odwołać burmistrza

Czy będzie drugie referendum w sprawie odwołania burmistrza Murowanej Gośliny?

Fot. Janusz Ludwiczak

Ruszyła zbiórka podpisów, które zbierane będą przede wszystkim w soboty w pobliżu goślińskiego targowiska i w centrum miasta:

By referendum mogło się odbyć inicjatorzy muszą zebrać nieco ponad 1 300 podpisów. Jesienią przyszłego roku mają odbyć się wybory samorządowe. Czy jest więc sens przeprowadzania referendum? Wyjaśnia radna Murowanej Gośliny i pełnomocniczka inicjatywy referendalnej, Justyna Radomska:

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku odbyło się już referendum w sprawie odwołania burmistrza Murowanej Gośliny. Z powodu niewystarczającej frekwencji było ono jednak nieważne. Musiało zagłosować 3/5 mieszkańców głosujących w wyborach samorządowych w 2018 roku. Zabrakło 1 242 głosów.

Dodajmy, że od połowy stycznia gośliński włodarz przebywa w areszcie. Dariuszowi U. postawiono 13 zarzutów, które dotyczą m.in. korupcji, ustawiania miejskich przetargów i brania łapówek. Kilka dni temu prokuratura postawiła kolejny zarzut – naruszenia nietykalności cielesnej CBA i nieważenie funkcjonariusza.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®