Nie będzie podwyżki opłat za wodę i ścieki

Mieszkańcy Poznania, a także gmin: Swarzędz, Czerwonak, Pobiedziska, Kostrzyn, Murowana Goślina, Suchy Las, Rokietnica, Tarnowo Podgórne i Ostroróg, którzy są podłączeni do sieci Aquanet na razie nie muszą obawiać się podwyżki opłat za wodę i ścieki. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał kolejną odmowną decyzję dla złożonego przez spółkę wniosku o skrócenie obowiązywania aktualnej taryfy oraz wniosku o zatwierdzenie nowej taryfy za wodę i ścieki.
Fot. Pixabay

A dlaczego Aquanet chciał wprowadzić nowy cennik? Tłumaczy rzeczniczka spółki, Zofia Koszutska-Taciak:

Jak dodaje prezes spółki Aquanet, Paweł Chudziński dla porównania sam koszt energii elektrycznej w stosunku do roku 2021 wzrósł o ponad 143%, a żaden z obiektów czy to wodociągowy czy kanalizacyjny nie może funkcjonować bez prądu. Decyzja Wód Polskich może oznaczać wstrzymanie nowych inwestycji:

W złożonym w lipcu wnioski Aquanet zaproponował średni poziom podwyżki cen świadczonych usług w okresie 3 lat w wysokości 28%. Mieszkańcy mieliby więc płacić blisko 10 złotych miesięcznie więcej od jednej osoby.

Aquanet złożył odwołanie od decyzji do organu drugiej instancji – prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Warszawie.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®