Czerwonak zaprasza na tydzień mobilności

Jak co roku gmina Czerwonak bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności, którego celem jest zachęcenie mieszkańców miast i wsi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej i kolei.
Na rozpoczęcie w sobotę w Koziegłowach odbył się festyn ekologiczny z Niskoemisyjnym Mobilnym Miasteczkiem Edukacji Ekologicznej
Fot. Urząd Gminy Czerwonak

Jak zapowiada Danuta Nowakowska z Urzędu Gminy Czerwonak przez cały tydzień na mieszkańców poruszających się autobusami i pociągami czeka niespodzianka:

Szereg atrakcji czeka na mieszkańców również w najbliższy piątek, 22 września w przypadającym Dniu bez samochodu:

W programie m.in. warsztaty plastyczne, literackie i zajęcia survivalowe. Chętni będą mogli stworzyć własne kompozycje kwiatowe, zbudować budki lęgowe czy zagrać na wielkoformatowych planszówkach. Organizatorzy przygotowali również zajęcia edukacyjne z bezpieczeństwa drogowego czy prezentacje filmów prezentowanych podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®