PKM-ka ma już 5 lat. Będzie więcej połączeń

Poznańska Kolej Metropolitalna ma już 5 lat. Z tej okazji marszałek województwa wielkopolskiego, starosta poznański oraz burmistrzowie i wójtowie gmin, do których dojeżdża PKM-ka podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych połączeń kolejowych.
Fot. Janusz Ludwiczak

O szczegółach mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak:

I tak zamiast dotychczasowych 18 par połączeń między Poznaniem z Nowym Tomyślem będzie ich 25, a dwa kolejne składy przybędą na odcinku Poznań-Opalenica.

Na trasie w kierunku Wrześni pojawi się nowe, 25 połączenie, ponadto z Poznania do Kostrzyna jeździć będą dodatkowe 3 pociągi.

Również do Rogoźna pojedzie jedna więcej para pociągów, a mieszkańców wcześniejszych Obornik ucieszą dodatkowe trzy połączenia.

Również zwiększona zostanie liczba połączeń do Pobiedzisk, Szamotuł i Wronek.

W funkcjonowanie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej zaangażowanych jest w sumie 48 samorządów. Każdego dnia PKM-kę obsługują 193 pary pociągów, które dojeżdżają do blisko 100 stacji. Od stycznia liczba połączeń zwiększona zostanie do 219 par pociągów na 5 liniach, łączących Poznań z Pobiedziskami, Swarzędzem, Kostrzynem, Czerwonakiem, Murowaną Gośliną, Obornikami, Rogoźnem, Szamotułami, Wronkami, Bukiem czy Opalenicą.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®