Podziękują za żniwa – nadchodzą dożynki

Pieśń „Plon, niesiemy plon” zabrzmi w najbliższy weekend w wielu wielkopolskich wsiach. Dożynki odbędą się m.in. w gminach: Murowana Goślina, Swarzędz i Pobiedziska.

Fot. Pixabay

Na goślińskie dożynki, które odbędą się w sobotę na boisku sportowym w Głębocku zaprasza dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, Arleta Włodarczak:

Zabawa dożynkowa potrwa aż do godz. 1 w nocy. To nie wszystkie atrakcje, jakie czekać będą podczas goślińskich dożynek w Głębocku:

Z kolei gmina Swarzędz zaprasza w sobotę na święto plonów do Rabowic. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15:20 wejściem uroczystego korowodu i mszą świętą. Po niej zespół Poligrodzianie zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Nie zabraknie też występu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 19:15 rozpocznie się stand-up Tadeusza Drozdy, a godzinę później usłyszymy koncert wyjątkowego artysty – Piotra Garwolińskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Shantel, czyli polska grupa muzyczna z gatunku disco-dance. Na zakończenie od 22:00 zabawa taneczną przy setach DJ Zet.

Natomiast w niedzielę na dożynki zaprasza gmina Pobiedziska. Odbędą się one w Latalicach. Po godz. 16:00 zaplanowano obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Wiwaty. O 18:00 koncert zespołu Universe, a gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu Extazy i zabawa taneczna z Efektab.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®