Swarzędz: Blisko półtora tysiąca osób przebiegnie 10 km

Blisko 1,5 tys. osób zapisało się do niedzielnego biegu Szpot Swarzędz. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę, która rozpocznie się na swarzędzkim Rynku i dalej prowadzić będzie ulicami miasta w kierunku Łowęcina i Sarbinowa. Meta zlokalizowana będzie opodal pływalni Wodny Raj.

Jak zapowiada współorganizator wydarzenia, Marek Wajer na zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody, nie tylko dla laureatów pierwszych miejsc:

Organizatorzy przygotowali również bieg rodziny na krótszy dystans 1000 metrów:

Sporo atrakcji czeka nie tylko na biegaczy, ale również na kibiców. Dla najmłodszych przygotowano akademię piłkarską, gry i zabawy, a dla nieco większych badania medyczne i wystawę małych samochodów.

Biegowi 10 km Szpot Swarzędz przyświecać będzie cel charytatywny. W tym roku zbierane będą fundusze na leczenie z nowotworu 9-letniej Joasi Tomaszewskiej z Kobylnicy.

W związku z organizacją wydarzenia w niedzielę w godz. od 9:00 do 13:00 dla ruchu zamknięty zostanie swarzędzki Rynek oraz ulice w centrum miasta i główna droga w Jasinie, Łowęcinie i Sarbinowie.

Trasa biegu obejmuje ulice takie jak: Rynek, Łowiecka, Piaski, Kościuszki, Kórnicka, Sołecka, Wrzesińska, Polna, Cieszkowskiego, Łowęcińska, Sarbinowska, Św. Marcina, Strzelecka, Śliwkowa, Łowiecka – ulice te będą wyłączone z ruchu.

Śluzy będą znajdować się na skrzyżowaniach:
• ul. Kórnickiej i Rynek,
• ul. Wrzesińskiej i Cieszkowskiego,
• ul. Sołeckiej i Wrzesińskiej,
• ul. Tulipanowej i Rutkowskiego.

Map. mat.org.

Zmienionymi trasami pojedzie również część swarzędzkich autobusów:

  • Linie 401 i 499: kursują wg rozkładu, jednak możliwe będą opóźnienia związane z funkcjonowaniem śluzy na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Polnej (przy Cechu Stolarzy);
  • Linia 405: kursuje wg rozkładu jazdy ze zmienioną trasą. Przystanek końcowy i początkowy zostanie przeniesiony na Węzeł Przesiadkowy w Swarzędzu, a trasa przebiegać będzie ul. Kościuszki. Odjazdy z Węzła Przesiadkowego wg czasu dla przystanku Swarzędz/Polna;
  • Linie 491, 492, 493, 494 i 412: kursują wg rozkładu ze zmienioną trasą; linie pojadą ul. Kościuszki i Polną; możliwe będą opóźnienia związane z funkcjonowaniem śluzy na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Polnej (przy Cechu Stolarzy); linia 494 z każdego kierunku będzie dojeżdżać do ronda przy Dworcu PKP i tam zawracać w kierunku stałej trasy;
  • Linia 484: kursuje wg rozkładu jazdy ze zmienioną trasą. Z wiaduktu nad torami kolejowymi (ul. Polna) autobusy skręcą od razu w kierunku dworca PKP (w ul. Kościuszki) i podobnie w kierunku Garbów. Godziny odjazdów z Węzła Przesiadkowego będą realizowane wg rozkładu dla przystanku Swarzędz/Polna.
  • Linia 486: trasa linii zostanie zmieniona i przebiegać będzie ul. Kościuszki i dalej ul. Poznańską do Sokolnik przez Paczkowo i do przystanku końcowego w Siekierkach Wielkich. Powrót do Węzła Przesiadkowego w Swarzędzu bezpośrednio ul. Poznańską do ul. Polnej i ulicą Kościuszki do przystanku końcowego;
  • Linia 498: autobusy nie będą dojeżdżać do Rynku.
Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera