Od początku roku do końca marca w Wielkopolsce stwierdzono ponad 305 tysięcy przypadków zachorowań na grypę, z czego 2185 osób trafiło do szpitala, m.in. z objawami ze strony układu oddechowego lub układu krążenia. Niestety z powodu grypy od stycznia zmarło 35 Wielkopolan, z czego 9 osób w wieku pomiędzy 15 a 64. rokiem życia – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.
Nadal oblężone są przychodnie, a na wizytę do lekarza rodzinnego nie zawsze można zapisać się w danym dniu. Mieszkańcy powiatu poznańskiego i innych gmin zrzeszonych w Metropolii Poznań mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie, o czym szerzej mówi koordynatorka projektu, Agnieszka Lewandowska:
A w jaki sposób można skorzystać z akcji?
A jak alarmują lekarze i eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy w bieżącym sezonie – względem dwóch poprzednich – spadła liczba zaszczepionych, co ułatwia rozprzestrzenianie się wirusa. Złożyło się na to kilka powodów, m.in. poluzowanie zasad higieny i wynikające również z tego poczucie mniejszego zagrożenia chorobami wirusowymi.
Dodajmy, że mieszkańcy Czerwonaka, Kostrzyna, Murowanej Gośliny, Obornik, Pobiedzisk, Poznania, Rokietnicy, Skoków, Suchego Lasu, Swarzędza, Szamotuł, Tarnowa Podgórnego i innych zrzeszonych w Metropolii Poznań więcej informacji na temat programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie uzyskają pod numerem telefonu 788 929 014 oraz na stronie internetowej grypa-metropoliapoznan.pl.