„Potrzebujemy autorytetów, pozytywnie myślących o drugim człowieku ludzi” – przyznano Nagrody Starosty

Starosta Poznański wyróżnił mieszkańców, których praca, działalność społeczna czy biznesowa jest inspiracją do lepszego życia. Już po raz 9. przyznano Nagrody Starosty Poznańskiego w trzech kategoriach: przedsiębiorczości, organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich.

Fot. Powiat Poznański

Dziś, jak nigdy wcześniej, potrzebujemy wokół nas autorytetów, pozytywnie myślących o drugim człowieku ludzi, którzy odrzucają język nienawiści i zamieniają go na dialog z poszanowaniem wszystkich wartości. Dziś jesteśmy bardzo zmęczeni próbami upaństwowienia człowieka, a tak bardzo tęsknimy do uczłowieczenia państwa – mówił Jan Grabkowski podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Sali Ziemi na MTP.

W kategorii organizacje pozarządowe nagrodę przyznano Fundacji Mój Mount Everest, która realizuje projekty mające na celu pomoc rodzinom, dzieciom, młodzieży i kobietom w rozwiązywaniu problemów związanych z wykluczeniem społecznym, udzielając wsparcia psychologicznego i upowszechniając ideę współpracy.

To wyróżnienie traktuję jako duże poparcie dla naszych dotychczasowych działań. W tym miejscu mogę też tylko podziękować tym wszystkim, bez których niewiele byśmy zdziałali. Tym, dla których nasze projekty są ważnestwierdziła prezes Fundacji, Marta Żak-Jędrzejewska.

Z kolei nagrodę w kategorii inicjatywy obywatelskie otrzymała Krystyna Semba, która jest założycielką Zespołu Pieśni i Tańca Lusowiacy. To dzięki laureatce formacja z amatorskiego grona zapaleńców wyrosła na profesjonalną grupę artystyczną, promującą polską kulturę ludową i dbającą o zachowanie od zapomnienia polskich ludowych zwyczajów, tańców i muzyki. 

Żeby można było realizować swoje pomysły trzeba trafić na odpowiednie środowisko. I ja na takie środowisko w gminie Tarnowo Podgórne i w powiecie poznańskim trafiłam. Miałam szczęście poznać ludzi, którzy – podobnie jak ja – mają wielki apetyt na życie i wzajemnie potrafią się inspirować – podkreśliła laureatka, Krystyna Semba.

Z kolei laureatem w kategorii przedsiębiorczość laureatem została spółka Apart. Firma ze Suchego Lasu od lat mocno, oprócz działalności biznesowej, angażuje się w działalność na polach związanych z szeroko pojętą odpowiedzialnością społeczną. Do kluczowych obszarów aktywności spółki należy filantropia, wspieranie kultury, dbałość o pochodzenie surowców oraz ich optymalne wykorzystanie w procesie produkcji. Apart wspiera fundacje, kampanie, a także wydarzenia charytatywne.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®