Poważne utrudnienia dla kierowców, pasażerów pociągów i autobusów pomiędzy Czerwonakiem i Murowaną Gośliną

Uwaga kierowcy oraz pasażerowie pociągów i autobusów komunikacji miejskiej! Wystąpią utrudnienia na trasie pomiędzy Czerwonakiem i Murowaną Gośliną.
Fot. Janusz Ludwiczak

Z powodu remontu przejazdu kolejowo-drogowego w ciągi drogi wojewódzkiej nr 196, czyli ulic Poznańskiej w Owińskach i Gdyńskiej w Miękowie całkowicie wstrzymany zostanie ruch pociągów pomiędzy Czerwonakiem i Bolechowem.

W dniach od 17 listopada (od godz. od godz. 23:00) do 20 listopada (do godz. 4:00), z uwagi na remont przejazdu kolejowo-drogowego na odcinku Czerwonak – Bolechowo, uruchomiona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa – tłumaczy Dariusz Kaszyński, rzecznik prasowy Kolei Wielkopolskich.

Autobusy zastępcze „za pociąg” zatrzymywać będą się przy stacji kolejowej Czerwonak, na przystanku Czerwonak Osiedle, a także przy dworcu kolejowym w Owińskach oraz przy stacji kolejowej w Bolecjowie. Kursy Autobusowej Komunikacji Zastępczej realizowane będą kilka minut po przejeździe pociągów odpowiednio do stacji Czerwonak oraz Bolechowo.

Z utrudnieniami muszą liczyć się także kierowcy. Już w piątek od godz. 10:00 aż do poniedziałku do godz. 16:00 nie będzie możliwości przejazdu drogą wojewódzką nr 196 pomiędzy Owińskami i Miękowem.

Dla samochodów osobowych wyznaczony zostanie objazd z ulicy Gdyńskiej w Czerwonaku ulicami: Na Skarpie, Słowackiego, Ogrodową i Kolejową w Miękowie do ulicy Poznańskiej w Owińskach. Tą samą trasą od piątku od godz. 10:00 do poniedziałku do godz. 16:00 kursować będą autobusy linii nr 312, 341, 342, 394, 396 oraz nocnej 252.

Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać będą się na wszystkich stałych przystankach w Miękowie, które traktowane będą jako na żądanie. Ponadto uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek Czerwonak/Elewator przed skrzyżowaniem z ul. Na Skarpie dla autobusów jadących w kierunku Owińsk.

Dla pojazdów do 30 ton objazd wyznaczony zostanie przez drogę krajową nr 92, ulice Naramowicką w Poznaniu i dalej Radojewo, Biedrusko i Promnice.

Natomiast kierowcy pojazdów o większej masie, czyli powyżej 30 ton będą musieli korzystać z objazdu prowadzącego drogami krajowymi nr 92 i 11, a dalej z Obornik drogą wojewódzką nr 187 przez Łukowo i Białężyn do Murowanej Gośliny.

Zakończenie remontu i związanych z tych utrudnień zarówno dla kierowców, jak i pasażerów pociągów i autobusów planowane jest w poniedziałek do godz. 16.

Map. Dromo
Map. Dromo
Map. ZTM Poznań
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®