Powiat Poznański nagrodził artystów

Kultura tworzy relacje między ludźmi, uczy odnajdywać radość, szlachetność, życzliwość, tak ważne w każdym czasie. Przyznano Nagrody Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2021.

Fot. Zespół folklorystyczny Złote Kłosy w Buku

Więcej o przyznanych nagrodach mówi starosta poznański, Jan Grabkowski:

Nagrodę III stopnia otrzymał regionalista i kustosz Izby Muzealnej Ziemi Kostrzyńskiej, Kazimierz Matysek. Jego zamiłowanie do regionu zaowocowało wieloma publikacjami o tematyce historycznej.

Fot. Powiat Poznański

Druga nagroda trafiła do istniejącego od 1981 roku Chóru Dziewczęcego Canzona z Murowanej Gośliny. 40-osobowa grupa dziewcząt od 7 do 70 lat ma swoim repertuarze tradycyjne pieśni romantyczne, współczesne, muzykę dawną i sakralną. W zeszłym roku zespół zdobył ponad 17 nagród w ogólnopolskich i światowych konkursach.

Fot. Powiat Poznański

Z kolei nagrodę główną Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznano Zespołowi Folklorystycznemu Złote Kłosy z Buku.

Fot. Powiat Poznański

Ponadto przyznano wyróżnienie dla pobiedziszczanki, Joanny Goranko, która w ubiegłym roku była uczestniczką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina in Memoriam w Bydgoszczy.

Fot. Powiat Poznański

Laureaci otrzymali nagrody finansowe w kwotach odpowiednio w wysokości 9,5 tys. zł, a także 6,5 tys. i 3,5 tys. zł.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska