Sprawcy porwania 14-latki pozostają w areszcie

Sprawcy porwania i torturowania 14-latki pozostaną w areszcie na kolejne trzy miesiące – tak zdecydował sąd na wniosek prokuratury.

Fot. Policja

Przypomnijmy. Pod koniec lipca dziewczynka została porwana spod jednego z marketów w stolicy Wielkopolski. 14-latka była brutalnie  torturowana. Sprawcy ogolili jej część głowy, a także przypalali papierosami. Dziewczyna została zgwałcona, a całe zdarzenie było nagrywane. Została odnaleziona w bagażniku samochodu w Złotnikach koło Suchego Lasu.

Okazało się, że sprawcami zdarzenia jest grupa rówieśników, a całą akcją kierowała jedna z matek nastolatków, a w porwaniu uczestniczyła też jej 7-letnia córka.

39-letnia Paulina K. i 17-letni chłopak usłyszeli zarzuty na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych. Mówi rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak:

Według ustaleń śledczych przyczyną porwania, brutalnego torturowania i gwałtu był… dług w wysokości 20 złotych za e-papierosy.

39-latce i 17-latkowi grozi nawet 15 lat więzienia. Trójka nieletnich porywaczy trafiła do specjalnego schroniska dla nieletnich.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®