Strażacki poligon w Węglewie – ćwiczono ratowanie poszkodowanych [ZDJĘCIA]

Wieś Węglewo w gminie Pobiedziska stała się strażackim poligonem, a to za sprawą ćwiczeń ratowniczych, które dla strażaków ochotników zorganizowali zawodowi strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7.
Fot. Robert Domżał/UMiG Pobiedziska

A co dają takie ćwiczenia? Wyjaśnia dowódca akcji, starszy kapitan Adrian Fiszer z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu:

Podczas ćwiczeń strażacy przećwiczyli cztery różne scenariusze wypadków – musieli m.in. wydobyć poszkodowanych z aut osobowych, które przygniecione były dźwigiem. Kolejnym z zadaniem było udzielenie pomocy rannym w zderzeniu autobusu z innymi samochodami.

Okazuje się, że strażacy-ochotnicy spisali się rewelacyjnie przy udzielaniu pierwszej pomocy. Z ćwiczeń zadowoleni są gospodarze. Mówi druh Mirosław Godek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglewie:

W manewrach wzięli udział strażacy z jednostek OSP z gminy Pobiedziska, a także Murowanej Gośliny, Kostrzyna i OSP Niechanowo.

Na zakończenie strażacy przygotowali festyn dla mieszkańców, podczas którego wystąpili m.in. zespół Mejk, Tomasz Niecik i Zwariowane Braderki oraz DJ Swaison & Tomaj. Nie zabrakło też pokazów wozów strażackich i zabytkowych aut, a chętni mogli postrzelać z łuków i wiatrówki czy przejechać się quadem.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®