Kolejne utrudnienia w Kobylnicy – budują tunel i rondo

W Kobylnicy trwa budowa tunelu pod linią kolejową, łączącą stolicę Wielkopolski z pierwszą stolicą Polski. W poniedziałek rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194, czyli starej „piątki” ze skrzyżowaniem ulic Swarzędzkiej i Dąbrówki w Kobylnicy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.
Map. UMiG Swarzędz

Zamknięta dla ruchu jest ulica Swarzędzka w Kobylnicy, na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 194 do skrzyżowania z ulicą Dworcową. W kierunku Gruszczyna i Swarzędza wprowadzono objazd prowadzący ulicą Poznańską, czyli drogą wojewódzką i dalej Szkolną, Dworcową i Swarzędzką. W stronę przeciwną ruch kierowany jest objazdem przez Swarzędzką, Polną, Krótką, Dworcową, Szkolną i dalej drogą wojewódzką nr 194.

Tym samym objazdem kursują autobusy swarzędzkiej komunikacji. Na ulicy Szkolnej i Dworcowej w Kobylnicy uruchomione zostały tymczasowe przystanki dla autobusów linii nr 412, 492, 493 i nocnej 400.

Utrudnienia również na samym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 194 z ulicą Swarzędzką i Dąbrówki w Kobylnicy. W miejscu tym powstanie rondo. Na razie prace wykonywane są poza pasem jezdni, w poboczu, jednak kierowcy powinni zachować szczególna ostrożność na pieszych, rowerzystów i pracujących drogowców.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®