Tarnowo Podgórne: Za 4 mln rozbudują Szkolną. Od środy utrudnienia dla kierowców i pasażerów

W środę rozpoczyna się rozbudowa ulicy Szkolnej w Tarnowie Podgórnym. Z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno kierowcy, jak i pasażerowie autobusów, ale także piesi.

Map. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

W ramach wartej 4 miliony złotych inwestycji powstanie nowa droga rowerowa, która połączy ulicę Szkolną z Poznańską w Tarnowie Podgórnym. Ponadto przebudowana zostanie konstrukcja jezdni, wyremontowany zostanie chodnik, pojawi się też nowe oświetlenie uliczne.

W związku z remontem ulica Szkolna w Tarnowie Podgórnym będzie jednokierunkowa – przejazd możliwy będzie tylko na południe, tj. w kierunku ulicy Poznańskiej. Ruch w kierunku Kaźmierza, poprowadzony zostanie ulicami Poznańską, Rokietnicką i 23 Października.

Tym samym objazdem pojadą również autobusy linii nr 813. Na ulicy Poznańskiej, przed skrzyżowanie z Rokietnicką uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek: „Tarnowo Podgórne/Centrum”, na którym zatrzymywać będą się autobusy linii nr 813 jadące w kierunku Góry i Kaźmierza. Przystanek ten będzie także służył jako końcowy dla autobusów linii nr 802 i nocnej 258.

Zakończenie prac zaplanowano na początku maja.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska