Tramwajem do Swarzędza

Tramwajem do Swarzędza? Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak zasugerował, że powinna powstać trasa tramwajowa od pętli Miłostowo obok fabryki Volkswagena do Swarzędza.
Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Jak zaznacza rzeczniczka Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania, Joanna Żabierek koncepcja budowy trasy tramwajowej do Swarzędza jest obecnie na etapie wstępnych analiz przestrzennych i ekonomicznych, mających na celu określenie zasadności i opłacalności takiej inwestycji. Wpływ na realizację ten inwestycji może mieć również ciągle rozbudowująca się największa, bo licząca ponad 50 tysięcy mieszkańców gmina w powiecie poznańskim.

Zdaniem przewodniczącej Rady Miejskiej w Swarzędzu, Barbary Czachury inwestycja ta odkorkuje drogi i usprawni transport, jednak oprócz finansów problemem będzie poprowadzenie trasy w pobliżu samego Volkswagena:

Dodajmy, że tramwaj do Swarzędza nie jest nowym pomysłem. Był to jeden z tematów kampanii wyborczej do samorządu w 2018 roku. Bożena Szydłowska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na burmistrz Swarzędza i wieloletnia poseł na Sejm zauważała konieczność budowy 6-kilometrowej trasy tramwajowej, która miała jednak prowadzić z pętli na Franowie do Zalasewa, a koszt inwestycji szacowany był na 300 mln zł.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®