Tylko w czerwcu utonęły 42 osoby – uważajmy nad wodą

W niedzielę w Boszkowie utopił się 15-latek, który skoczył do jeziora z roweru wodnego. Do kolejnej tragedii doszło na poznańskiej Głuszynie, gdzie w jednym ze zbiorników utonął 50-latek. Z kolei w Boże Ciało życie stracił 26-letni obywatel Ukrainy, który kąpał się w Zalewie Pokrzywnickim w podkaliskim Szałe. O rozwagę nad wodą po raz kolejny apeluje policja.

Fot, Pixabay

Jak apeluje młodsza aspirant Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nie warto skakać do wody w miejscach w miejscach nieznanych, bo może się to skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni:

Po dłuższym przebywaniu na słońcu przed wejściem do wody należy stopniowo przyzwyczajać nasz organizm do zmiany temperatury, wtedy unikniemy wstrząsu termicznego. Nie należy też pływać bezpośrednio po spożyciu posiłku, gdyż zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje:

I co najważniejsze – do wody nigdy nie należy wchodzić po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, nawet małe piwo może spowodować tragedię.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska