W sobotę Tour de Pologne – będą utrudnienia

Już jutro wystartuje 80. jubileuszowy Tour de Pologne. W związku z organizacją wyścigu kolarskiego w godz. od 12 do ok. 15 wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu. Jakie?
Map. materiały prasowe

Trasa pierwszego etapu wyścigu prowadzi od Międzynarodowych Targów Poznańskich ulicą Bukowską, a następnie przez Kiekrz, Suchy Las, Biedrusko, Bolechowo, Murowaną Goślinę, Kiszkowo, Pobiedziska i Kostrzyn, a dalej przez Środę Wielkopolską, Kórnik, Mosinę, Puszczykowo do mety, która znajdować będzie się na Torze Poznań.

Ruch na danym odcinku drogi wstrzymany będzie niespełna godzinę przed planowanym przejazdem peletonu.

W samym Poznaniu w godz. od 11:00 do ok. 12:30 całkowicie dla ruchu zamknięta będzie ulica Bukowska od Targów do skrzyżowania z Polską oraz ulica Grunwaldzka na odcinku od Roosevelta do Matejki. Ponadto przejazd ulicą Bukowską od Polskiej do ronda przy ul. Rynkowej w Przeźmierowie odbywać będzie się tylko jezdnią południową. To ważna informacja szczególnie dla osób wybierających się chociażby na lotnisko Ławica, którzy powinni jednak zaplanować podróż z większym wyprzedzeniem.

W godz. od 12:45 do ok. 13:15 zamknięty dla ruchu będą most na Warcie w Promnicach, a także ulice Poligonowa i Poznańska w Bolechowie.

W Murowanej Goślinie między 12 i 14 utrudnień należy spodziewać się na ulicach: Poznańskiej, Powstańców Wielkopolskich i Rogozińskiej, a także na głównej drodze w Przebędowie, Trojanowie i Łopuchowie.

W gminie Pobiedziska w godz. od 13:00 do ok. 14:00 kolarze pojadą przez Łagiewniki i Pomarzanowice, po czym przejadą przez Pobiedziska ulicami: Kiszkowską, Fabryczną, Kazimierza Odnowiciela, Rynek i Kostrzyńską do Kociałkowej Górki.

W godz. od 13:30 do ok. 14:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Gnieźnieńska w Iwnie, a także ulice: Wrzesińska, Rynek, Poznańska, Półwiejska, Warszawska, 3 Maja i Grunwaldzka w Kostrzynie oraz główna droga prowadząca przez Czerlejnko, Czerlejno, Klony, Ługowiny i Węgierskie.

Ponadto wystąpią utrudnienia na drodze krajowej nr 92. W godz. od 12:00 do ok. 12:30 zamknięte zostanie skrzyżowanie z ulicami Wichrową i Słupską w Poznaniu, a od godz. 14:00 do ok. 14:30 skrzyżowanie krajowej „92” z ulicą Wrzesińską w Kostrzynie. Ok. godz. 14:00 utrudnienia wystąpią również na węźle Iwno, jednak przejazd samą ekpresówką S5 zarówno w kierunku Gniezna jak i Kostrzyna będzie możliwy cały czas.

Drogi będą zamykane około pół godziny przed przejazdem peletonu. Otwarcie tras nastąpi zaraz po przejeździe ostatnich kolarzy i sprawdzeniu możliwości przejazdu przez służby.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®