Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Murowanej Gośliny będą wybierać nowego burmistrza

W piątek burmistrz Murowanej Gośliny, usłyszał pierwszy wyrok. Dariusz U. będzie musiał zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny i 3 tysiące nawiązki za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Chodzi o naruszenie nietykalności funkcjonariusza CBA podczas zatrzymania, które miało miejsce rok temu.  

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak poinformował pełniący obowiązki burmistrza gminy Murowana Goślina, Radosław Szpot możliwe są teraz dwa scenariusze:

Drugi scenariusz zakłada, że aresztowany burmistrz, Dariusz U. będzie chciał uzasadnić swój wyrok i spowoduje to przedłużenie procedury.

Niemniej jest już pierwszy kandydat przedterminowych wyborów na burmistrza miasta i gminy Murowana Goślina. Jest nim dotychczasowy zastępca, Radosław Szpot:

Zgodnie z uchwaloną przez Sejm i podpisaną przez prezydenta RP ustawą kadencja samorządów została wydłużona o pół roku. Wybory do rady gmin oraz na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się dopiero wiosną przyszłego roku.

Wyborów uzupełniających i przedterminowych nie prowadza się w ciągu 6 miesięcy przed planowanymi wyborami samorządowymi.

I przypomnijmy, że gośliński włodarz, Dariusz U. przebywa w areszcie już od roku, po tym jak w połowie stycznia 2022 roku zatrzymany przez CBA. Łącznie postawiono mu 19 zarzutów, które dotyczą m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców czy zatajenia w oświadczeniu majątkowym dochodów.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®