Zmiany przy cmentarzach już w ten weekend

Zbliża się Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wiele osób już w ten weekend wybierze się na cmentarz, by odwiedzić groby bliskich. Przy niektórych nekropoliach w stolicy Wielkopolski i aglomeracji poznańskiej zmieni się organizacja ruchu. Inaczej będzie też funkcjonować komunikacja publiczna.
Fot. Janusz Ludwiczak

W sobotę i niedzielę w związku z wprowadzeniem jednego kierunku na ulicy Gnieźnieńskiej w rejonie cmentarza Miłostowo autobusy linii nr 412 ze Swarzędza, Gruszczyna i Kobylnicy w kierunku poznańskiej Śródki będą kursować objazdem ulicami: Bałtycką i Gdyńską. Podobną trasą pojadą także autobusy linii nr 173.

Dojazd na Miłostowo od strony północnej umożliwią również autobusy dodatkowej linii nr 133 , które w weekend kursować będą ze Śródki w godz. od 8:00 do 17:00.

Przez cały weekend do Miłostowa wydłużona będzie „siedemnastka”, zaś tramwaje linii nr 6 będą jeździć z podwojoną częstotliwością co 10 minut, umożliwiając dojazd na drugą poznańską nekropolię, czyli na Junikowo.

Do 1 listopada włącznie zwężona będzie ulica Warszawska w rejonie cmentarza Miłostowskiego. Na odcinku od ul. Mogileńskiej do węzła Antoninek kierowcy będą mogli parkować na pasie rozdziału, gdzie wyznaczone zostaną miejsca postojowe. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w stronę centrum Poznania.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®