Z kamerą i dziecięcą radością podbijają zakątki Kaźmierza! Reportaż z okazji Dnia Dziecka w Radiu Wielkopolska

Chodzą do jednej szkoły, a w większości nawet do jednej klasy. Zamiast wpatrywać się w smartfony, wzięli kamerę, ruszyli w teren i robią ze swojego miasteczka prawdziwe Hollywood. W Radiu Wielkopolska z okazji Dnia Dziecka oddajemy głos młodym artystom z warsztatów filmowych przy Spółdzielni Socjalnej Znajome w Kaźmierzu.
Fot. Sebastian Pawelczyk

Grupa kaźmierskich dzieci, pod czujnym okiem prowadzącego Jonasza Błajeta, studenta produkcji audiowizualnej UAM w Poznaniu, od dwóch lat tworzy filmy, których centrum akcji stał się Kaźmierz w powiecie szamotulskim. Tematyka filmów jest różnorodna, a jedno z ostatnich dzieł kaźmierskiego zespołu filmowego nosi tytuł  Tajemnica Czerwonej Hondy.

A kim chcieliby zostać w przyszłości młodzi kaźmierscy artyści?

Dodajmy, że Spółdzielnia Socjalna Znajome działa w Kaźmierzu od 2017 roku. Dzięki jej działalności dzieci i dorośli z gminy Kaźmierz uczestniczą w warsztatach m.in. z szydełkowania, malowania czy też wspomnianego tworzenia filmów. Popisy młodych artystów z kaźmierskiego zespołu filmowego można śledzić na facebookowej stronie Spółdzielni Socjalnej Znajome. Tam też będzie można obejrzeć Tajemnicę Czerwonej Hondy. Premiera filmu już w najbliższych tygodniach.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®