2 tysiące osób pobiegnie przez Swarzędz

Dwa tysiące osób weźmie udział w niedzielnym biegu Szpot Swarzędz. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę, która rozpocznie się na swarzędzkim Rynku i dalej prowadzić będzie ulicami miasta w kierunku Łowęcina i Sarbinowa. Meta zlokalizowana będzie opodal pływalni Wodny Raj.
Fot. mat.org.

Jak zapowiada współorganizator wydarzenia, Marek Wajer w ramach zawodów przygotowano również bieg na krótszy dystans niespełna kilometra dla całych rodzin:

Sporo atrakcji czeka nie tylko na biegaczy, ale również na kibiców. Dla najmłodszych przygotowano akademię piłkarską, gry i zabawy, a dla nieco większych badania medyczne i wystawę małych samochodów. Biegowi 10 km Szpot Swarzędz przyświecać będzie cel charytatywny.

W związku z organizacją wydarzenia w niedzielę w godz. od 9:00 do 13:00 dla ruchu zamknięty zostanie swarzędzki Rynek oraz ulice w centrum miasta i główna droga w Jasinie, Łowęcinie i Sarbinowie.

Inaczej funkcjonować będzie też swarzędzka komunikacja. I tak autobusy linii nr 405, 412, 484, 491, 492 i 494 pojadą objazdem przez ul. Kościuszki. Nieczynne będą przystanki „Rynek” i „Polna” w Swarzędzu.

Ponadto w godz. od 9:00 do 13:00 zawieszone zostanie kursowanie linii nr 486, łączącej swarzędzki dworzec kolejowy z Siekierkami.

Map. mat.org.
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®