Swarzędz: Zatrzymano 21-letniego podpalacza

Swarzędzcy policjanci zatrzymali 21-latka, który od końca lipca na terenie miasta dokonywał regularnych podpaleń śmietników. Sprawca swoim działaniem spowodował straty sięgające 100 tysięcy złotych.

Fot. Komisariat Policji w Swarzędzu

Policjanci odnotowali sześć takich zdarzeń. Stary poniesione przez swarzędzkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmę zajmującą się odbieraniem odpadów komunalnych zostały oszacowane na łączną kwotę sięgającą 100 tysięcy złotych. Powołany do oględzin biegły z zakresu pożarnictwa nie miał wątpliwości, że zaprószenia ognia są efektem celowego działania. O szczegółach mówi podinspektor Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Do pierwszego pożaru doszło w nocy z 27 na 28 lipca na os. Kościuszkowców. Dwie noce później miał miejsce kolejny pożar – na os. Czwartaków. W sumie w ciągu trzech tygodni doszło do 7 pożarów. Zdaniem strażaków i policjantów podpalenia stwarzały realne zagrożenie dla mieszkańców.

21-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia 6 altan śmietnikowych. Na wniosek policji i prokuratury mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Podpalaczowi grozi nawet 5 lat więzienia.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska