11. Bieg Szpot Swarzędz – zapisy ruszyły!

Ruszyły zapisy do 11. edycji biegu Szpot Swarzędz. To jedne z największych tego typu zawodów w naszym regionie.

fot. materiały organizatora

11. bieg Szpot Swarzędz to przede wszystkim okazja, by sprawdzić swoją formę fizyczną. Ci, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w wydarzeniu, będą mogli spróbować swoich sił w dwóch wydarzeniach sportowych.

Jak w ostatnich latach, będzie bieg rodzinny, gdzie mogą wystartować, można powiedzieć wszyscy, czyli rodziny z dziećmi. To jest dla nas bardzo ważna część tego festiwalu biegowego. A oczywiście ten kultowy bieg 10 km Szpot Swarzędz, no to tu już jest rywalizacja sportowa dla wielu, którzy przejeżdżają, żeby na bardzo dobrze przygotowanej trasie poprawić swoje wynikitłumaczy Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

Zawodnicy ruszą ze swarzędzkiego rynku, pobiegną w kierunku Łowęcina i Sarbinowa, by następnie zawrócić i dotrzeć do mety zlokalizowanej na terenie Centrum Sportu i Rekreacji. Sportowy aspekt imprezy to jednak nie wszystko.

Przy okazji też będzie taki walor edukacyjny, bo też po raz kolejny z Urzędem Marszałkowskim będziemy propagowali akcję „Postaw na życie bez uzależnień„. Od samego początku istnienia tego biegu jest to też bieg charytatywny. Teraz drugi sezon będziemy biegali dla Joasi. Joasia też walczy z chorobą nowotworową i jesteśmy przekonani, że przy naszym skromnym wkładzie, nie tylko organizatorów, ale też wszystkich biegaczy uda się Joasi pomócdodaje Ireneusz Szpot, organizator zawodów.

Przedsięwzięcie ma charakter wielkiego pikniku miejskiego i stanowi fantastyczną okazję do integracji. Potwierdza to wysoka frekwencja oraz fakt, iż wielu uczestników poprzednich edycji powraca do Swarzędza.

11. bieg Szpot Swarzędz odbędzie się  2 czerwca. Do udziału w zawodach można się zgłaszać poprzez platformę biegi.szpot.pl.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®