2 mln zł dla pszczół

Jak mawiał Albert Einstein: „Od chwili gdy zginie ostatnia pszczoła, człowiekowi pozostaną cztery lata życia”. Samorząd województwa wielkopolskiego już po raz kolejny pomaga pszczelarzom.

Fot. Janusz Ludwiczak

Pszczoły od tysięcy lat są sprzymierzeńcami naszej cywilizacji. Ich ciężka praca pozwala naszemu środowisku oraz gospodarce rozwijać się i osiągać przychody. Dlatego też po raz kolejny Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął konkurs ofert na wsparcie pszczelarstwa w Wielkopolsce pn.: „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie zakupu pokarmów pszczelich”. Do wielkopolskich pasiek trafi kolejne 2 miliony złotych:.

Jak wylicza wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski do tej pory urząd marszałkowski przekazał blisko 20 milionów złotych na wsparcie dla sektora pszczelarskiego:

Ze wsparcia urzędu marszałkowskiego korzysta ponad 4,5 tys. gospodarstw pasiecznych w całej Wielkopolsce.

W latach 2018 – 2023 roku dzięki pomocy finansowej udało się zakupić prawie 77 tysięcy sadzonek o wartości ponad 7 mln zł. W tym roku z budżetu województwa kolejne 1,2 mln zł trafi do 75 gmin w regionie.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®