409 mln zł na wielkopolskie drogi

Aż 409 milionów złotych trafi do wielkopolskich samorządów na realizację inwestycji drogowych. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Fot. GDDKiA Oddział w Poznaniu

– Wielokrotnie wizytując wielkopolskie samorządy widzę, jak bardzo duże znaczenie mają te inwestycje dla mieszkańców naszego regionu. To ogromne wsparcie dla włodarzy, które realnie przekłada się na poprawę komfortu życia mieszkańców i ich bezpieczeństwo. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg pozwala nam budować i modernizować drogi, z których wszyscy mieszkańcy korzystają na co dzień, żeby dojechać do pracy, szkoły, czy też do szpitala – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W Wielkopolsce środki trafią na przebudowę, budowę lub modernizację 62 dróg powiatowych i 154 gminnych na łącznej długości ponad 256 km. Jedna z największych inwestycji będzie realizowana w gminie Oborniki.

– Najwyższe dofinansowanie wśród samorządów gminnych otrzymała Gmina Kazimierz Biskupi na budowę drogi gminnej pomiędzy m. Dobrosołowo – Komorowo – Nieświastów (dofinansowanie 6,9 mln zł), a także Gmina Golina na budowę drogi gminnej wraz z odwodnieniem i oświetleniem w miejscowości Kraśnica (dofinansowanie 6,9 mln zł). Równie wysoką dotację otrzymała Gmina Oborniki, która w ramach dofinansowania planuje remont mostu przez rzekę Wartę w ciągu ulicy Armii Poznań (dofinansowanie 5,3 mln zł) – wylicza wojewoda Michał Zieliński.

Ponadto powiat szamotulski otrzyma blisko milion 700 tysięcy złotych na przebudowę kilometrowego odcinka drogi w Nojewie.

Dzięki przyznanej dotacji powiat chodzieski będzie mógł przebudową drogę powiatową na odcinku Rutki – Sypniewo, zaś powiat czarnkowsko-trzcianecki przebuduję arterię, łączącą drogę wojewódzką nr 178 z miejscowością Radosiew.

Z kolei powiat obornicki otrzymał dotację na przebudowę drogi łączącej miejscowości Nieczajna i Kowalewko, zaś do powiatu pilskiego trafi ponad 2,5 mln zł na przebudowę drogi Kościerzyn Wielki – Polinowo.  

Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg od 2019 roku do Wielkopolski trafiło blisko 1,5 miliarda złotych, co pozwoliło na realizację ponad tysiąca zadań – blisko 1,5 tys. km dróg.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®