Będzie można posadzić drzewo – leśnicy rozdadzą sadzonki

Mówi się, że „prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo”. Taka okazja będzie już Mówi się, że „prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo” – na to ostatnie będzie okazja w ramach piątej edycji akcji „sadziMY”.
Fot. Lasy Państwowe/materiały prasowe

Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka – cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. Leśnicy znów zapraszają do ogólnopolskiego sadzenia drzew. O szczegółach akcji „sadziMY” mówi Ada Bończyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu:

Leśnicy będą rozdawali sadzonki drzew dziś do godz. 15:00 oraz jutro między godz. 9:00-15:00 przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim przy alejach Niepodległości w Poznaniu, a także w siedzibach poszczególnych nadleśnictw.

Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Dodajmy, że leśnicy każdego roku w lasach sadzą 500 milionów drzew. A w tym roku akcja „sadziMY” jest szczególna, gdyż odbywa się w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®