Będzie można posadzić drzewo – leśnicy rozdadzą sadzonki

Mówi się, że „prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo”. Taka okazja będzie już w najbliższy czwartek i piątek w ramach czwartej edycji akcji „sadziMY”, czyli narodzenia sadzenia drzew. Leśnicy przygotowali aż milion sadzonek.

Fot. Lasy Państwowe/materiały prasowe

Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka – cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. W ostatnie dwa dni września leśnicy znów zapraszają do ogólnopolskiego sadzenia drzew:

Jak zapowiada rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Tomasz Maćkowiak leśnicy będą rozdawali sadzonki drzew i krzewów w czwartek i piątek w godz. od 10:00 do 14:00 również przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim przy alejach Niepodległości w Poznaniu:

Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Na stronie internetowej Banku Danych o Lasach można sprawdzić, gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Dodajmy, że leśnicy każdego roku w lasach sadzonych jest 500 milionów drzew.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska